70 osób z różnych państw z całego świata gości od niedzieli w Rudzie Śląskiej. Wszyscy biorą udział w turnieju piłki nożnej, który zorganizowali wraz z rudzką młodzieżą. Wczoraj mecze rozegrano na boisku w Bykowinie, a dzisiaj o 14 w Orzegowie odbędzie się finał.
Akcja „After Euro” to super pomysł na otarcie łez po zakończeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, przynajmniej dla młodych kibiców. Gracze turnieju mają po 16-18 lat, a przy całej akcji zaangażowane są osoby w wieku od 14 do 60 lat. Ale nie wiek ma tu znaczenie. Najważniejsze jest to, że tak wiele osób spoza Rudy Śląskiej poprzez swoje zaangażowanie daje wsparcie naszym mieszkańcom.W Rudzie Śląskiej goszczą obywatele Kanady, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Brazylii, Korei Południowej, Australii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Hiszpanii, Holandii i Anglii. – To dla nas przywilej, że możemy tutaj być – mówi Jose z Argentyny.David przyleciał do Rudy Śląskiej z Kalifornii – To dla mnie pierwszy wyjazd poza Stany. Podróż była bardzo długa, ale jestem podekscytowany pobytem w Polsce. David wszędzie chodzi z aparatem fotograficznym i uwiecznia wyjątkowe chwile. To dzięki Jego uprzejmości możemy oglądać zdjęcia z zajęć, które organizują wolontariusze.

Wśród nich nie brakuje również Polaków – w zajęciach udziela się 15 wolontariuszy z Rudy Śląskiej, oraz 7 spoza Rudy – z Gliwic, Zabrza, Chorzowa i Katowic.- To jest sens całego przedsięwzięcia – działamy razem, wspólnie dla dobra lokalnej społeczności – mówi Grzegorz Skrobarczyk, lider fundacji „Młodzież z Misją”, która jest organizatorem całego przedsięwzięcia.

– Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli z całego świata możemy zrobić coś dobrego. To niesamowite słyszeć te wszystkie języki – angielski, francuski, hiszpański, portugalski, polski i patrzeć, jak łatwo jest o porozumienie między ludźmi, którzy dogadują się, mimo że mówią różnymi językami i wywodzą się z różnych kultur – dodaje.

Skrobarczyk chwali współpracę z Gimnazjum nr 5, które stało się bazą dla zagranicznych delegacji. – Pan dyrektor Bronisław Wilk kieruje odpowiednio wyposażoną placówkę i oferuje dobre warunki, dlatego to miejsce stało się siedzibą naszych wolontariuszy.

Fundacja „Młodzież z Misją” organizuje pomoc i wsparcie dla potrzebujących od wielu lat. W tym roku wolontariusze z różnych krajów pomagali w Domu Samotnej Matki – naprawiali huśtawki, sadzili kwiaty, zorganizowali małe spa dla podopiecznych, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej prowadzili zajęcia i zabawy z dziećmi.

Swoją stałą działalność fundacja prowadzi w głównej siedzibie na ulicy Piasecznej 2 w Orzegowie, gdzie obecnie oferuje cykliczne warsztaty taneczne i plastyczne dla dzieci. Ale Grzegorz Skrobarczyk zapewnia, że od września oferta będzie wzbogacona o inne propozycje. – Już myślimy o tym, żeby After Euro powtórzyć za rok. Pewnie w innej formie, ale z równie dużym zaangażowaniem – podsumowuje.

Ruda Śląska: Młodzież z Misją ugościła Kanadyjczyków, Amerykanów, Brazylijczyków, czy Szwedów
Tagged on:
Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company
%d bloggers like this: