Obóz Międzypokoleniowy 2019

Zapraszamy na obóz „Grow & Go Razem” dla całych rodzin i młodzieży w Kiczycach w Ośrodku H2O 

DATA: obóz stacjonarny 29 czerwca – 6 lipca 
dla gotowych i chętnych wyjazd misyjny na Węgry: 6 – 12 lipca 

GOŚCIE: Al i Carolyn Akimoff z Młodzież z Misją, grupa misjonarzy z King’s Kids El Paso, Rivertree Alabama w Stanach oraz Kościoła w Szwajcarii

TEMAT: POWOŁANI DO MISJI 

CENY i TERMINY:

Zaliczka do 31.12.2018

w DOMKACH
710 zł – dla dorosłych 13+
590 zł – dla dzieci 3-12 lat

w HOTELU
810 zł – dla dorosłych 13+
690 zł – dla dzieci 3-12 lat

Zaliczka do 25.02.2019

w DOMKACH
750 zł – dla dorosłych 13+
630 zł – dla dzieci 3-12 lat

w HOTELU
850 zł – dla dorosłych 13+
730 zł – dla dzieci 3-12 lat

Zaliczka do 31.05.2019

w DOMKACH
790 zł – dla dorosłych 13+
680 zł – dla dzieci 3-12 lat

w HOTELU
890 zł – dla dorosłych 13+
780 zł – dla dzieci 3-12 lat


Pierwsza część – stacjonarna – to tydzień wspólnego bycia jako wspólnota Kościoła, by odkrywać na nowo piękno i pełnię Bożych relacji między pokoleniami. Chcemy uczyć się nie tylko dawania, ale także odbierania od Pana Boga tego, co jest w Jego sercu. Naszym pragnieniem jest, by młodsze pokolenia pod opieką dorosłych mogły doświadczyć prawdziwego bycia częścią Ciała Chrystusa poprzez prowadzenie uwielbienia, usługiwanie Słowem Bożym i uczestniczenie w podejmowaniu ważnych decyzji w modlitwie i słuchaniu Boga. Z drugiej strony chcemy uczyć się wrażliwości na osoby starsze, rodzin oraz samotne matki lub ojców. Chcemy służyć razem tak, by każdy był naprawdę potrzebny – w myśl 1 Kor. 12:12-31 „Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus (…)”

Tematy nauczania: 
– Budowanie rodziny i komunikacja w niej 
– Wychowywanie dzieci i duchowy autorytet rodzica 
– Ojcowskie serce Boga
– Jak prawdziwie żyć, a nie tylko wegetować? 
– Medal Honoru i Czci – czyli jak naturalnie uwalniać następne pokolenia do służby
– Misja i praktyka 
– Rozpoznawanie Bożego głosu 

Drugi tydzień (opcjonalnie) to życie na misji w miejscu, do którego Pan nas pokieruje, gdzie będziemy wspólnie służyć ludziom jednocześnie poznając Boga i czyniąc Go znanym. Będzie to czas praktycznego i międzypokoleniowego służenia sobie wzajemnie. Werset, jaki będzie nam drogowskazem, to: „I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.” Mk. 16:15. Będziemy mieli przywilej i niebywałe błogosławieństwo gościć wspaniałych ludzi używanych przez Boga i służących Kościołowi w darach duchowych, poradnictwie małżeńskim i rodzinnym, duszpasterstwie, nauce komunikacji i relacji międzypokoleniowych, budowaniu i zachęcaniu nastolatków do tworzenia zdrowego Kościoła. 

Nasi Goście

Al Akimoff urodził się w Kuldja w Chinach, dokąd przed prześladowaniami za wiarę i głodem na Ukrainie uciekli jego rodzice. Po kilku latach podróżowania po Chinach i życiu w obozach dla uchodźców w Japonii i na Filipinach, całą rodziną przybyli do USA, gdzie dorastał w społeczności słowiańskiej w San Francisco.

Mając za sobą lata buntu jako nastolatek poszukujący Boga Al został zaproszony przez Lorena Cunninghama do włączenia się w letnią akcjię misyjną na Karaibach w 1964 roku. To było lato, które zmieniło całe jego życie. Po ukończeniu Seminarium Biblijnego, Al z kilkoma kolegami pojechał do Europy, by wziąć udział w niedawno uruchomionej Szkole Ewangelizacji Młodzieży z Misją.

Al i Carolyn Akimoff spotkali się w Lozannie, gdzie odbywały się kolejne wyjazdy misyjne. Carolyn także współpracowała z założycielem YWAM i podróżowała po Ameryce Łacińskiej jako misjonarka odkąd skończyła 16 lat. Jako para przyjęli zaproszenie Brata Andrzeja do współpracy z nim przy przemycie Biblii do krajów Europy Wschodniej. Pierwsza podróż jako Bożych przemytników miała miejsce w 1970 roku do Moskwy.

W 1973 roku Al i Carolyn założyli YWAM Slavic Ministries (Służbę dla Słowian), aby inicjować ewangelizację i uczniostwo w Europie Wschodniej. W tym roku minęło 40 lat ich posługi wśród Słowian na całym świecie. Są pionierami i założycielami wielu służb w wielu krajach Europy Wschodniej.

King’s Kids El Paso – to grupa niesamowitych ludzi, którzy od wielu lat pod przywództwem wyjątkowego i pokornego Bożego sługi Vinniego Carafano służą kilkuset dzieciom i nastolatkom w Teksasie w USA. Dziś w KK El Paso są nastoletnie dzieci pierwszych uczestników spotkań, którym duszpasterzował Vinnie. 
W ciągu dwóch ostatnich lat dwukrotnie służyli jako kilkudziesięcioosobowa grupa misyjna w Polsce poruszając serca nastolatków i młodzieży, ich rodziców i pastorów jednocześnie zmieniając oblicze Kościoła w naszym kraju.
Ich wpływu na kolejne pokolenie wierzących nie da się opisać kilkoma słowami. Uczniostwo, międzypokoleniowość, słuchanie Boga, prawdziwa służba, misja, pokora, wspólnota, szacunek autorytetów i gotowość ponoszenia kosztów, to wartości, jakimi żyją i które ich kształtują. 
W Polsce, staraniem YWAM Polska, ukazują się podręczniku Intensywnego Kursu Uczniostwa, których autorem jest Vinnie.

Rivertree Church z Huntsville, Alabama w Stanach Zjednoczonych – 
zawsze było specjalną społecznością. Członkowie bowiem, pochodzą z różnych środowisk wyznaniowych co jest wartością i jest cenione. W Kościele tym dokłada się wszelkich starań, aby zachować jedność, bo jest jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest nad wszystkimi we wszystkim (Ef 4: 3-6). 
Kościół ten prowadzony jest przez starszych którzy czuwają nad społecznością poprzez nauczanie, duszpasterstwo i modlitwę. Są dojrzałymi wierzącymi, odpowiedzialnymi za kierowanie i ochronę kościoła. Co roku Rivetree wysyła wielu wolontariuszy w różne części świata aby zwiastować Jego dobrą Nowinę 

Shades Valley Church z Birmingham, Alabama w Stanach Zjednoczonych – 
to kościół którego wartościami są uwielbienie, służenie, społeczność i misja. Kochając Boga, kochamy innych i uczymy się wspólnie oddawać cześć Bogu, służąc razem, razem też prowadzimy życie we wspólnocie i wspólnie realizujemy cele na krańcach ziemi. 
Są to zasady biblijne, które uważamy za szczególnie ważne jako wskazówki dla naszego Kościoła w czasie, miejscu i kulturze, do której Bóg powołał nas.Grow & Go Razem

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company
%d bloggers like this: